Дописници МКДОпштински вести

Шест новозаболени од Ковид-19 во Куманово

Центарот за јавно здравје Куманово во последниве 24 часа евидентира шест новозаболени лица од Ковид 19 во оваа општина, соопштија денеска надлежните. 

Куманово, 30 јуни 2020 (МИА) – Центарот за јавно здравје Куманово во последниве 24 часа евидентира шест новозаболени лица од Ковид 19 во оваа општина, соопштија денеска надлежните.

-Сите новозаболени имале контакти со веќе заболени лица, изјави дoкторот Ариф Љатифи, директор на Центарот за јавно здравје Куманово.

Денеска се извршени се 22 тестирања според епидемиолошки индикации и контролни тестови. Според „Мој термин“ извршени се 17 тестирања.ам/бт/

 

Таг
Back to top button
Close
Close