Свет

Шест лица загинаа во тропска бура во Мексико

Шест лица загинаа во силна тропска бура која го погоди југоисточниот дел на Мексико и полуостровот Јукатан, а илјадници луѓе се евакуирани.

Back to top button
Close
Close