Svet.SlajderСветСвет.Портал

Шест лица починаа при тестирањето на вакцината на „Фајзер“ против Ковид-19

Шест лица починаа при тестирањето на вакцината, изработена од американската компанија „Фајзер“ и германскиот „БиоНТек“, се наведува во документот објавен на веб-страницата на американската Администрација за храна и лекови (ФДА).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close