Дописници МКДОпштински вести

Шеснаесетгодишна кавадарчанка позитивна на Ковид-19

Шеснаесетгодишна кавадарчанка е позитивна на Ковид-19. Ова е најновиот регистриран случај на коронавирус во Центарот за јавно здравје во Кавадарци, во изминатите 24 часа.

Кавадарци, 9 септември 2020 (МИА) – Шеснаесетгодишна кавадарчанка е позитивна на Ковид-19. Ова е најновиот регистриран случај на коронавирус во Центарот за јавно здравје во Кавадарци, во изминатите 24 часа.

Како што изјави за МИА доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог, девојката не знаела како се заразила со вирусот. Била со лесна клиничка слика и е на домашно лекување. Се работи на утврдување на лицата со кои контактирала, со цел нивна изолација. свд/рп/

Back to top button
Close
Close