0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидео изјаваПолитика

Шентоп побара елиминирање на структурите на Фето во Северна Македонија

Претседателот на Големото национално собрание на Турција Мустафа Шентоп оцени дека на средбите државниот врв имал мошни успешни разговори за билатералните односи, за регионални теми и за состојбата со пандемијата со Ковид-19. Шентоп истакна дека турските компании се меѓу најзначајните инвеститори во земјата, и оти и покрај состојбата со пандемијата се очекува оваа соработка да се зголемува. Претседателот на турското собрание на средбата со новинарите побара, како што кажа, елиминирање на структурите на организацијата Фето во Северна Македонија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close