0_Магазин.ПорталСцена

Шекил О’Нил, односно Ди-џеј Дизел настапи на Зрче

Шекил О'Нил, познат под уметничкото име Ди-џеј Дизел, настапи на плажата Зрче во Хрватска, во рамки на фестивалот Пау-Уау и повторно докажа дека е мултиталент.

Сплит, 23 јули 2019 (МИА) – Шекил О’Нил, познат под уметничкото име Ди-џеј Дизел, настапи на плажата Зрче во Хрватска, во рамки на фестивалот Пау-Уау и повторно докажа дека е мултиталент.

Поранешниот светски познат НБА-кошаркар со музика се занимава веќе неколку децении, а откако се пензионираше од кошарката, целосно му се посвети на диџејството.

Наредниов период тој ќе настапи на Хард Самер Фестивалот во Лос Анџелес, Електрик Зу во Њујорк, како и на Лолапалуз во Чикаго.

Во Хрватска дојде од Белгија каде што беше дел од Тумороуленд. си/сд/

Таг
Back to top button
Close
Close