0_Македонија.ПорталПолитика

Шекеринска: Жалам што на некои партиската значка им е поважна од државната

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска одговарајќи на новинарски прашања за постапките на полковникот Драган Ковачки изрази жалење што, како што рече, праксата на рушење на институцијата која му дава плата и натаму продолжува. Меѓутоа, нагласи таа, нека им е на чест на сите оние на кои партиската значка им е поважна од државната значка.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close