0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Шекеринска за пописот: Време е да се преброиме, доволно чекавме

По цели две децении, конечно имаме знаење, можност и согласност дека пописот е најважната статистичка операција која не смееме да ја одложуваме. Претстојниот попис на населението е наша заедничка обврска и одговорност. Треба да видиме колку сме на број, за да создаваме соодветни политики што ќе бидат реални и ќе се базираат на вистинската слика за македонското општество, изјави министерката за одбрана Радмила Шекеринска во видео обраќање кон граѓаните.

Back to top button
Close
Close