0_Македонија.ПорталПолитика

Шекеринска во посета на Лесната пешадиска баталјонска група во касарната во Штип

Министерката за одбрана радмила шекеринска денеска во касарната „Јане Сандански“ во Штип ќе ги посети припадниците на Лесната пешадиска баталјонска група, која е нашата НАТО декларирана единица.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close