0_Web_Насловна-слајдерОпштествоПолитика

Шекеринска – Танер: Северна Македонија постигна огромен напредок кој ЕУ треба да го вреднува

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска имаше неформална средба со австриската колешка Клаудија Танер, во рамки на конференција на министрите за одбрана на Западен Балкан и Австрија, на која, како што информираат, станало збор за соработката во одбраната и поддршката на Австрија во евроинтеграциите на Северна Македонија.

Back to top button
Close
Close