0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштински вестиПолитика

Шекеринска: Со САД и нивните вооружени сили заедно го планираме развојот на АП Криволак

Со САД и нивните вооружени сили заедно го планираме развојот на Криволак, истакна меѓу другото министерката за одбрана Радмила Шекеринска, која заедно со амбасадорката на САД Кејт Брнз денеска го посетија армискиот полигон „Криволак“ каде беа информирани за претстојните активности за реализација на вежбата „Одлучен удар – 21“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close