0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидео изјаваМакедонија.СлајдерПолитика

Шекеринска: Реветингот или ресертификацијата на припадниците на Армијата трае подолго време

Се уште не се знае дали и кога македонскиот воен преставник во НАТО полковникот Зоран Секуловски ќе добие безбедносен сертификат и ќе замине за Брисел. Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска при денешната посета на лесниот Пешадиски батаљон во Штип рече дека за ригорозните НАТО проверки треба време.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close