0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Шекеринска: Промовираме 65 подофицери по 11 години неоправдана пауза

Промовирана првата група од 65 подофицери од вкупно 120-те професионалните војници во касарната „Илинден“, во присуство на министерката за одбрана Радмила Шекеринска. Курсот за подофицерите, кој се организира по 11 години, почна на 28 ноември 2020 година, а заврши на 4 февруари. Втората група од 55 лица ќе ја започне обуката на 22 февруари.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close