0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - SllajderPolitikëVideo deklaratë

Shekerinska: Prokolli për NATO do të jetë gati menjëherë pas ratifikimit të Marrëveshjes në Greqi

Protokolli për inkuadrim të Maqedonisë në NATO do të jetë gati në momentin kur Marrëveshja e Prespës do të implementohet dhe ratifikohet nga të dyja palët. Presim që pjesën tonë të obligimeve t'i zbatojmë me kohë në pajtim me planet, dhe gjithashtu të njejtën do ta bëjë edhe Greqia, deklaroi sot zëvendëskryeministrja dhe ministre e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close