0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderВидео изјаваДописници МКДОпштински вести

Шекеринска: По 25 години специјалните армиски сили добиваат нова и современа алпинистичка опрема 

После 25 години специјалните армиски сили најпосле добиваат нова и современа алпинистичка опрема, истакна министерката за одбрана Радмила Шекеринска, која  заедно со началникот на Армијата, генерал-потполковник Васко Ѓурчиновски, денеска присуствуваше на презентацијата  на новата алпинистичка опрема за припадниците на Армијата во реонот на Демир Капија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close