0_Македонија.ПорталПолитика

Шекеринска: Поддршка од НАТО-сојузниците во справувањето со пожарите – Словенија е подготвена да помогне

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска утрово разговарала со својот словенечки колега Матеј Тонин, при што го информирала за состојбата со пожарите и побарала помош.

Back to top button
Close
Close