0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Шекеринска: Овој НАТО Самит беше историски за земјава

Ова беше историски самит. Ќе остане во аналите како наша прва шанса не само да сте на масата, туку да бидете присутни во целиот процес, рече вечерва министерката за одбрана Радмила Шекеринска во врска со првиот Самит на Алијансата на кој земјава учествуваше како рамноправна членка.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close