0_Македонија.ПорталВидео изјаваМакедонија.СлајдерПолитика

Шекеринска од Кокино: Само заедно можеме да се справиме со пожарите, Армијата е таму каде што е најтешко

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги посети припадниците на Армијата, кои на Кокино беа ангажирани во справувањето со пожарот и упати благодарност до нив, до сите припадници на Дирекцијата за заштита и спасување, како и доброволците луѓето од општина Куманово.

Back to top button
Close
Close