0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Шекеринска: Не сум учествувала во дискусија за кандидантот за наш амбасадор во САД

Министерката за одбрана Радмила Шеќеринска денеска изјави дека во ниту еден момент не учествувала во дискусија поврзана со кандидатот за амбасадор на Република Северна Македонија во Вашингтон.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close