0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Шекеринска на заедничката вежба на Армијата со Црвениот крст во Преспа и на активности на инженериската единица на преспанското крајбрежје

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска во Преспа ги посети припадниците на Армијата кои со две теренски активности ја потврдија својата важна улога – во секое време да бидат подготвени да им помогнат на граѓаните, соопштија од МО.

Back to top button
Close
Close