0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Шекеринска на увид во градежните работи за реконструкција на ТС Битола 2

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска, заедно со генералната директорка на АД МЕПСО, Ева Шуклева, денеска ќе престојува во работна посета на трафостаницата Битола 2 во Општина Новаци.

Скопје, 23 јуни 2020 (МИА) – Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска, заедно со генералната директорка на АД МЕПСО, Ева Шуклева, денеска ќе престојува во работна посета на трафостаницата Битола 2 во Општина Новаци.

Министерката Шекеринска и директорката Шуклева, ќе извршат увид на градежните работи за реконструкција на ТС Битола 2, како дел од проектот за Ревитализација и модернизација на преносната мрежа. вј/сп/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close