0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Шекеринска на Школата за политики: Историјата е многу јасна – државите кои имаат сојузници ќе одат напред

Членството во НАТО беше голем успех и треба да го користиме. Сега како членка на Алијансата, ја имаме моќта да влијаеме на нејзината политика кон нашиот регион, но и пошироко, рече министерката за одбрана Радмила Шекеринска на денешното предавање пред слушателите на Школата за политики која е дел од Претседателскиот центар за политичко образование.

Back to top button
Close
Close