0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Шекеринска на онлајн состанок на САД – Јадранска повелба 

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска преку видео – конференциска врска ќе учествува на состанок на САД – Јадрнската повелба, на кој ќе се дискутира за предизвиците на земјите од регионот во однос на пандемијата предизвикана од корона – вирусот, како и важната улога на вооружените сили во поддршка на здравствениот систем во борбата со пандемијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close