0_Web_Актуелно0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Шекеринска: Историски Самит на НАТО, покажавме дека можеме да придонесеме како сојузник еднаков со останатите

На овој историски самит доаѓаме како делегација на 30-та земја членка која што не чекаше што Алијансата ќе направи за неа, туку сакаше да покаже дека знае и да придонесе, изјави министерката за одбрана Радмила Шекеринска, која заедно со премиерот Зоран Заев, денеска во седиштето на НАТО во Брисел учествува на Самитот на Алијансата.

Back to top button
Close
Close