0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидео изјаваМакедонија.СлајдерПолитика

Шекеринска и Галовеј потпишаа меморандум за разбирање во областа на одбраната

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска и британската амбасадорка Рејчел Галовеј денеска потпишаа меморандум за разбирање во областа на одбраната, кој овозможува креирање ќелија за координација на обуката од Обединетото Кралство, стационирана на армискиот полигон „Криволак“.

Back to top button
Close
Close