0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Шекеринска: Ги делиме евроатлантските вредности, се адаптираме на промените, ја штитиме колективната безбедност

Во рамките на работната посета на Италија, министерката Радмила Шекеринска го посети Одбранбениот колеџ на НАТО во Рим, каде пред слушателите на напредниот курс, говореше на тема „Искуствата од првата годишнина од членството на Северна Македонија во НАТО“.

Back to top button
Close
Close