0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Шекеринска ќе се сретне со министерката за одбрана на Црна Гора

Министерката Радмила Шекеринска, денеска ќе има работна средба со министерката за одбрана на Црна Гора, Оливера Ињац, соопштија од Министерство за одбрана.

Скопје, 31 мај 2021 (МИА) – Министерката Радмила Шекеринска, денеска ќе има работна средба со министерката за одбрана на Црна Гора, Оливера Ињац, соопштија од Министерство за одбрана.

Воедно, двете министерки според најавите на Генералштабот на армијата денеска ќе присуствуват на армискиот полигон „Криволак” по повод  Ден за високи гости, на вежбата „Одлучен удар 21“. оџ/скс/

 

 

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close