0_Web_АктуелноMakedonija.SlajderПолитика

Шекеринска – Џејмс Хипи: Северна Македонија и Обединетото Кралство ја интензивираат соработката во одбраната

Односите во одбраната и напредокот што го направи Северна Македонија на планот на оперативното интегрирање во НАТО кое се одвива во тесна соработка со британските вооружени сили, биле теми на денешниот телефонски разговор на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со министерот на Вооружените сили на Обединетото Кралство, Џејмс Хипи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close