0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderВидеоЛинк во живоПолитика

Шекеринска: Декретот покажува дека интересот на САД кон Западниот Балкан не е изгубен, туку се зајакнува

Според Шекеринска Декретот испраќа две пораки - дека договорите кои обезбедија решение на проблемите на Балканот се влог во безбедноста на Балканот и дека од сите земји во поширокиот регион очекуваат силна борба против корупцијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close