0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Шекеринска: Членството на Северна Македонија во НАТО е резултат на храбри одлуки

Членството на Северна Македонија во НАТО е резултат на храбри одлуки. Верувам дека на фронтот на ЕУ треба да има геополитичка политика, а тоа за Балканот е проширувањето и тоа беше рецепт кој беше успешен, истакна денеска министерката за одбрана Радмила Шекеринска која учествуваше на панел дискусија на форумот „GLOBSEC“ во Братислава, заедно со министрите за одбрана на Словачка, Јарослав Над и на Канада, Харџит Саџан.

Back to top button
Close
Close