0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Шекеринска: Јас сум за НАТО, многу од ВМРО-ДПМНЕ беа против

Претпоставувам дека ВМРО-ДПМНЕ очекува од мене оставка. Пред да бидам избрана сте ја чекале оставката. За што да ја дадам оставката, дека влеговме во НАТО, изјави  попладнево министерката за одбрана Радмила Шекеринска на собраниската седница за пратенички прашања.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close