0_Македонија.ПорталПолитика

Шекеринска: Ако гледаме подолгорочно, оваа партија, овие луѓе, оваа Влада може да преживее само со успешна борба против корупција

Американската извршна наредба воопшто не треба да ја третираме како западно балкански, дури да не зборам за наш македонски рецепт. Јас на ниту една претходна средба не сум чула толку голем фокус од страна на првите луѓе на Америка на темите како што се владеење на право, слобода, демократија и борба против корупција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close