Svet.SlajderНекатегоризираноСветСвет.Портал

Шефот на Пентагон, Лојд Остин, со силна поддршка за Израел

Првиот човек на Пентагон, министерот Лојд Остин, од Тел Авив ја изрази силната американска поддршка за  Израел, во период на нагласената политичка нестабилност во земјата и обидите на Вашингтон да ги продолжи преговорите за нуклеарниот договор со Иран, непомирливиот израелски непријател.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close