Svet.SlajderСветСвет.Портал

Шефот на Пентагон го отпушти секретарот за морнарица

Американскиот министер за одбрана Марк Еспер побара оставка од секретарот за морнарицата Ричард Спенсер, повикувајќи се на водење на случајот со припадникот на елитната единица „морнарички фоки“ обвинет за воени злосторства во Ирак.

Back to top button
Close
Close