Svet.SlajderСветСвет.Портал

Шефот на НАСА задолжен за летови со човечки екипаж поднесе оставка

Во е-маил до колегите, Ловеро не ја наведе точната причина зошто заминува, истакнувајќи дека заминува „заради лични постапки“ и ризиците што ги презел за исполнување на роковите на агенцијата до 2024 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close