Svet.SlajderБалканДописници Свет

Шефот на италијанската дипломатија утре во посета на Приштина

Министерот за надворешни работи и меѓународна соработка на Република Италија, Луиџи Ди Маио ќе допатува утре во Косово, каде што, меѓу другото, ќе се сретне со косовската министерка за надворешни работи и дијаспора, Доника Грвала и ќе се обрати на пратениците во републичкото Собрание, јави дописникот на МИА од Приштина

Back to top button
Close
Close