СветСвет.Слајдер

Шефот на египетското разузнавање Камел се сретна со претставници на Хамас

иректорот на египетската разузнавачка агенција Абас Камел се сретна со лидерите на Хамас во Појасот Газа во обид да придонесе за имплементација на договорот за прекин на огнот меѓу палестинската милитантна група и Израел, а се разговараше и за плановите за реконструкција по неодамнешниот конфликт, соопштија египетските и палестинските власти

Back to top button
Close
Close