Европа

Шефот на дипломатијата Аурелиј Ќокој назначен за нов в.д. премиер на Молдавија

Новата претседателка на Молдавија, Маја Санду, со претседателски декрет денеска го назначи министерот за надворешни работи Аурелиj Ќокој за вршител на должноста премиер.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close