Svet.SlajderЕвропа

Шефицата на Шин Фејн се извини за убиството на вујкото на принцот Филип од страна на ИРА

Нејзиното извинување се смета за потег без преседан на лидер на партијата која долго време беше политички параван за паравоената група.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close