БалканДописници Свет

Шефицата на Европското обвинителство Лаура Ковеси пристигна во Бугарија

По пристигнувањето во Бугарија, таа отиде на средба со министерот за правда Јанаки Стоилов. Главна тема на разговор со Стоилов треба да бидат испразнетите места за бугарски делегирани обвинители Бугарија има квота од 10 делегирани европски обвинители, но досега има номинирано само четворица.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close