Дописници МКДОпштински вести

Шеесет семејства од ранливите категории во Кичевско добија донација во храна и средства за хигиена

Прехранбени артикли, средства за лична хигиена и хигиена во домот, што ја донираа граѓаните на Кичево во акцијата што беше спроведена во неделата, им беше доделена во текот на денешниот ден на 60 македонски домаќинства од Кичево и околните села.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close