0_Македонија.ПорталДописници МКДПолитикаПолитички партии

Шеќеринска и Николов на средби со граѓани во Штип

Потпретседателката на СДСМ Радмила Шеќеринска заедно со кандидатот за градоначалник за Општина Штип, Сашко Николов посетија неколку населби и остварија средби со граѓаните согласно протоколите. Шеќеринска истакна дека денеска е да ја даде поддршката на Николов, но и ги повика граѓаните да ја искористат шансата на 13 декември и да го дадат Штип во сигурните раце на нивниот кандидат.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close