BotëSvet.Slajder

SHBA-ja vendos sanksione ndaj 13 personave zyrtar të Mianmarit

Ministria amerikane e Financave ka njoftuar sot se ka vendosur sanksione për 13 persona zyrtar të Mianmarit mes tyre edhe për ministrat për çështje etnike dhe për kufirin si dhe guvernatorin e Bankës qendrore.

Back to top button
Close
Close