BotëBotë.Portal

SHBA-ja i shet Zvicrës 80 aeroplanë-gjuetarë për 14 miliardë dollarë

- SHBA-ja planifikon  t'i shesë Zvicrës 40 aeroplanë-gjuetarë F/A-18EF "Super Hornet" dhe 40 aeroplanë bombardues F-35 nga gjenerata e pestë, në vlerë prej rreth 14 miliard dollarë, kumtoi Agjencia amerikane për mbrojtje dhe bashkëpunim.

Back to top button
Close
Close