BotëBotë.PortalKorrespondentë Botë

SHBA-ja i ka zgjeruar sanksionet kundër shtetasve dhe kompanive ruse

Ministria e Financave e SHBA-së njoftoi sot se tetë rusë dhe qytetarë të tjerë lidhur me bizneset ruse janë përfshirë në listën e sanksioneve. Tre prej tyre, sipas Ministrisë, kanë lidhje me biznesmenin Evgenij Prigozhin.

Back to top button
Close
Close