BotëBotë.Portal

SHBA-ja e tërheqë sistemin raketor “Patriot” nga Lindja e Afërt

SHBA-ja dukshëm e ulë numrin e sistemeve antiraketore në Arabinë Saudite dhe në Lindjen e Afërt, sepse vëmendja e armatës është kahëzuar drejt sfidave të ardhshme të mundshme me Rusinë dhe Kinën.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close