Botë

SHBA-ja do të dërgojë dy anije luftarake përmes Bosforit deri në Detin e Zi

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të dërgojnë dy anije luftarake përmes Bosforit deri në Detin e Zi, kumtoi sot Ministria turke e Punëve të Jashtme. Kjo do të ndodhë javën e ardhshme në kushte të tensioneve në rritje midis Rusisë dhe Ukrainës.

Back to top button
Close
Close