0_Web_AktualeKorrespondentë BotëMKD-ALPolitikë

SHBA dhe Greqia i potencojnë rëndësinë e Marrëveshjes historike të Prespës dhe implementimin e saj të qëndrueshëm

 Rëndësinë e Marrëveshjes së Prespës, zbatimin e saj të qëndrueshëm, anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO, si dhe mbështetjen për integrim në BE dhe NATO të vendeve të Ballkanit Perëndimor, i përmendin SHBA dhe Greqia, në deklaratën e përbashkët pas takimit të sekretarit amerikan të shtetit Majk Pompeo dhe shefit të diplomacisë greke Nikos Dendias në Selanik ku është shqyrtuar dialogu strategjik në nivel të lartë midis të dyja vendeve, lajmëroi korrespondentja e MIA-s nga Athina. 

Back to top button
Close
Close