0_Спорт.ПорталSport.SlajderКошаркаРезултати

Шарлот го претрпи шестиот последователен пораз

Кошаркарите на Шарлот се наоѓаат во резултатска криза, која се потврди и по гостувањето кај Денвер. Хорнетс го загубија натпреварот и ја продолжија серијата од шест порази.

Деневер, 16 јануари 2020 (МИА) – Кошаркарите на Шарлот се наоѓаат во резултатска криза, која се потврди и по гостувањето кај Денвер. Хорнетс го загубија натпреварот и ја продолжија серијата од шест порази.

Пораз доживеа и најуспешниот тим во Западна конференција, Лос Анџелес лејкерс. Езерџиите на домашен терен се поразени од Орландо, кој во еден момент од третата четвртина имаше плус 21.

Резултати на натпреварите во НБА-лигата играни ноќта среда кон четврток:
Бостон – Детроит 103:116
Филаделфија – Бруклин 117:106
Мајами – Сан Антонио 106:100
Чикаго – Вашингтон 115:106
Минесота – Индијана 99:104
Оклахома – Торонто 121:130
Денвер – Шарлот 100:86
Хјустон – Портланд 107:117
Сакраменто – далас 123:127
Лос Анџелес лејкерс – Орландо 118:119.

ЛА лејкерс водат во поредокот на Западната конференција со 33 победи и осум порази. На Исток лидер е Милвоки бакс со биланс 36 победи и шест порази. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close