Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Шарл Мишел вети поддршка на ЕУ за Украина

Претседателот на Советот на Европската унија, Шарл Мишел денеска изрази „непоколеблива поддршка“ на ЕУ за Украина, која се соочува со распоредување на руски воени сили на нејзините источни граници.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close